Web Siteniz Neden Mobil Uyumlu Olmalı?

Web Siteniz Neden Mobil Uyumlu Olmalı?

Mobile uyumluluk, tasarımı yapılan bir sitenin her cihaza ya da mümkün olabildiğince farklı cihaza uyum sağlayabilecek hale getirilmesidir. Mobil uyumlu web sitesi; web sayfalarının hem yüksek çözünürlüklü masaüstü bilgisayarlarda hem de mobil cihazlarda eksiksiz bir şekilde görüntülenebilmesini sağlayan web sitesi uygulama biçimidir.

Bu uygulama mobil cihazların değişken ekran çözünürlüklerinde web sayfalarını doğru oranda görüntüleyebilmesini sağlıyor. Site içeriğinin tamamına, mobil cihaz üzerinden eksiksiz bir şekilde ulaşılabiliyor ve akıllı telefonlardan ziyaret edilen sayfalar büyütmeye ya da kaydırmaya gerek duyulmadan sorunsuzca gezilebiliyor. Siteyi ziyaret eden kullanıcının konforunu doğrudan etkileyen mobil uyumlu site tasarımı sayesinde ziyaretçi sayısında gözle görülür bir artış sağlanıyor. İnternet kullanıcıları masaüstü bilgisayarıyla gezdikleri web sayfasının mobil cihazda da aynı kaliteye sahip olduğunu görürse siteye olan güven de artıyor.

Web Siteniz Neden Mobil Uyumlu Olmalı?
Web Siteniz Neden Mobil Uyumlu Olmalı?

Mobil uyumlu web site kullanmanın avantajları

  • Mobil uyumlu web site tasarımı sayesinde mobil cihazlar için ekstra bir tema tasarımına ihtiyaç duyulmuyor. Web sitesi otomatik olarak hem masaüstü hem de mobil cihazlarda aynı şekilde görünüyor.
  • Mobil uyumlu tasarlanan web siteleri, tüm cihazlarda aynı URL ve HTML kullanıyor. Aynı URL ve HTML kullanımı başta Google olmak üzere tüm arama motorlarının site içeriğini daha kolay keşfetmesine, indekslemesine ve yönetmesine yardımcı oluyor.
  • Sitenin SEO kalitesi yükseliyor ve arama motoru sayfa sonuçlarında site daha yukarılara taşınıyor.
  • Aynı URL ve HTML kullanımı sitenin yönetimini ve güncelleme işlemlerini kolaylaştırarak hem zamandan hem de paradan tasarruf edilmesini sağlıyor.
  • Yayınlanan fotoğraflar, içerikler, videolar ve reklamlar hem masaüstü hem de mobil cihazlara aynı anda otomatik olarak ekleniyor. Her bir içeriğin tek tek tüm cihazlar için optimize edilmesine gerek kalmaksızın tüm platformlarda aynı anda güncellenmesi sağlanıyor.

Siz de ODS Web Tasarım & Yazılım Ajansı ile iletişime geçerek, çeşitli kodlama çalışmalara sayesinde web sitenizi kulanımı kolay ve her an her yerde ulaşılabilir hale getirebilirsiniz.https://odstasarim.net

 

Scroll to Top